Vatan ait olduğun ve sana ait olan aile, yuva, namus ve şereftir. Dört mevsimin yaşandığı verimli toprakları zengin, yeraltı kaynakları üç kıtanın ortasında, dünyanın merkezi Anadolu’yu kendimize binlerce yıldır bedelini defalarca kanla ödeyerek vatan seçtik. Vatanımızı bizden almak isteyenler bu emellerinden hiç vaz geçmedi; geçmeyecek de.

Er meydanında bizi hiçbir zaman yenemeyeceğini anlayan düşmanlar ulusumuzu, devletimizi zayıf düşürmek için defalarca sağ sol diye halkımızı bölüp, bunu bahane gösterip arkasından asker görünümlü ajanlarıyla, darbelerle binlerce zeki gencimizi katlettiler. Yine cemaat adı altında dinimizi nasıl kullandıklarını, devletimizin içine nasıl sızdıklarını 15 Temmuz’da gördük. Düşmanlar durmuyor, her seferinde farklı maskelerle, tuzaklarla karşımıza çıkıyorlar. Vatan sevgisini milletimizin kalbinden silmek için görsel basın ve internet üzerinden sürekli propaganda yapıyor, etnik kimlik üzerinden algı operasyonlarıyla milletimizi yanlış yönlendirmeye çalışıyorlar.

Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi “Laz’ı Kürt’ü Çerkez’i aynı cevherin damarlarıdır, yani biz birlikte “Türk”üz”. Onun için, Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’mızda hiç kimse etnik kimliğini öne çıkarmadan bu aziz vatan için canını tereddüt etmeden verdi. Rengi vatanımız için akıttığımız kanımızın rengi olan ay-yıldızlı bayrağımız evren var oldukça sonsuza kadar yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyetimizin sembolü olan bayrağımız bu güne kadar yere düşmedi, düşmeyecek de… Ulu önder Atatürk’ün “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek hiç bir güç düşünülemez” sözünü kendimize şiar edinip, bilhassa başta gençlerimiz olmak üzere sadece ülkemizdeki değil, yurt dışındaki vatandaşlarımızın da belleğinde Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’mızı; kısaca vatanımızı ne zorluklarla vatan yaptığımızı hep taze tutmak, iç ve dış düşmanları halkımıza teşhir etmek vatanımızın yararına olacaktır. Bu doğrultuda fikirler geliştirmek, gündem yaratmak için elimizden geleni yapmalıyız.

Saygılarımla

 

Mehmet Yılmaz

Genel Başkan