Bu coğrafyada yaklaşık bin yıldır biz Türklerle birlikte ve biz Türklerden imtiyazlı yaşayan Ermeniler 1. Dünya Savaşı’nda Osmanlı İmparatorluğu’nun en zayıf anında emperyalistlerin “Size devlet kurdurtacağız.” vaadiyle harekete geçmiş ve doğu illerimizde on binlerce insanımızı katletmişlerdir. Osmanlı İmparatorluğunu arkadan vurmuş, düşmanla işbirliği yapmış fakat başarılı olamayınca da kendilerini bu yola sokanlarla birlikte “soykırıma uğradık” yalanını uydurmuştur.

1.Dünya Savaşı sonunda savaşı kaybetmiş Osmanlının esir aldıkları subaylarını Ermeni soykırımı için Malta’da yargılayan İngiliz yüksek mahkemesi tüm uğraşlarına rağmen soykırımı kanıtlayamamıştır.
1919’da ABD’den içinde iki Ermeni subayın da olduğu generaller ve yüksek rütbeli subaylardan oluşan 50 kişilik Harbord heyeti Türkiye’ye gelip yaptığı tüm araştırmalara rağmen ABD’ye dönüşünde raporunda savaştan önce ve sonra Ermeni soykırımı izine rastlamadığını yazmıştır.

Bunlara rağmen yüz küsur sene sonra şimdi ABD Başkanı kalkmış utanmadan Ermeni soykırımı derken ülkesinin beş yüz yılı bulmayan kısacık tarihinde on milyonlarca Kızılderili, on milyonlarca Afrikalı, milyonlarca Kongolu, yüz binlerce Japon, yüz binlerce Vietnamlıyı, milyonlarca Iraklıyı katlettiklerini unutmuş unutturulmuş gibi davransa da tarih ve insanlık bunları bilmektedir unutmaz.

Ayrıca Türk’ün on bin yıllık töresinde savaşta kadına, çocuğa, aman dileyene dokunulmadığını, insanların köle yapılmadığını da tüm dünya bilir.

Vatanını Sevenler Federasyonu olarak ABD Başkanı Biden’i kendi kısa ve pis tarihiyle Türk’ün binlerce yıllık şanlı tarihini karıştırmaması konusunda uyarıyor yaptığı açıklamadan dolayı şiddetle kınıyoruz.

TBMM’den talebimiz emperyalist ABD’nin yapmış olduğu tüm soykırımlar için kararlar alıp dünyaya ilan ederek ABD’nin korku imparatorluğuna son vermesidir.

Devletimizden talebimiz ülkemizin PKK-YPG dahil tüm düşmanlarını destekleyen ABD’nin ülkemizdeki üslerinin derhal kapatılmasıdır.

Mehmet Yılmaz
Genel Başkan

Yukarı Kaydır