7 derneğin çatı örgütü Vatanını Sevenler Federasyonu yönetimi ve dernek bünyesinde yer alan bayan futbol takımının bazı oyuncuları Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

Vatanını Sevenler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte birlik ve beraberliğe, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkılmasına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

7 derneğin çatı örgütü Vatanını Sevenler Federasyonu yönetimi ve dernek bünyesinde yer alan bayan futbol takımının bazı oyuncuları Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. Genel Başkan Yılmaz, Genel Sekreter Selahattin Mumcuoğlu ve üyeler çelenk sunumu ve saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra şeref defterini imzalayan Başkan Mehmet Yılmaz, duygularını şöyle ifade etti:

“Ulu Önder Atatürk, Çanakkale ve Sakarya’da zatıalinizin önderliğinde atalarımıza yenilen egemen güçlerin ülkemiz üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için, insanlarımız arasına sürekli ırk ve mezhep fitnesi ekmesi, milletimizin genindeki vatan sevgisini bitirmek için sürekli propaganda yapmaları, vatanımızı her şeyin üzerinde gören ben ve arkadaşlarımı vatanımız için bir şeyler yapmak mecburiyetinde bıraktı. Bu toprakları vatan yapmak için atalarımızın her santimin bedelini defalarca kanıyla ödediğini, vatanın namus olduğunu, insanımızın benliğinde tazelemek ve sürekli taze tutmak için elimizden geleni yapacağımızı huzurunuzda ilan ediyor zatıaliniz ve tüm şehitlerimize saygılarımızı sunuyoruz.”

Kaynak

Yukarı Kaydır